saraab
20 اسفند 1401 - 22:23

آغاز کمپین «نه- به- چهارشنبه- سوری- خطرناک» در دزفول

دزفول- رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی دزفول از آغاز کمپین «نه- به- چهارشنبه- سوری- خطرناک» در این شهرستان خبر داد.

رضا معمارزاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: نباید بگذاریم آئین کهن چهارشنبه سوری که یکی از جشن‌های باستانی ایران است، جای خود را به چهارشنبه سوزی بدهد.

وی افزود: چهارشنبه سوری در سال‌های اخیر، اصالت خود را از دست داده و به شکلی ناایمن برگزار می‌شود، در همین راستا امسال کمپین «نه- به- چهارشنبه- سوری- خطرناک» را با تأکید و قطعیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی دزفول از چهره‌های سرشناس فرهنگی، هنرمندان، ورزشکاران، دانش آموزان، دانشجویان و تمامی شهروندان دزفول دعوت کرد تا ضمن مشارکت در این کمپین در حفظ و اشاعه فرهنگ کهن چهارشنبه سوری و برگزاری هر چه ایمن تر این مراسم یاریگر باشند.

معمارزاده با اشاره به تأثیرگذاری رسانه‌ها در امر فرهنگ سازی، گفت: اصحاب رسانه یکی از مؤثرترین گروه‌های فرهنگ ساز در هر جامعه هستند که از آنها دعوت می‌شود با پیوستن به کمپین «نه- به- چهارشنبه- سوری- خطرناک» و انتشار آن در رسانه‌های جمعی، ما را در امر فرهنگ سازی یاری کنند.

وی از آماده‌باش کامل نیروهای اورژانس ۱۱۵ در چهارشنبه آخر سال خبر داد و هدف این کمپین را داشتن چهارشنبه آرام و بدون خطر عنوان کرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی دزفول تاکید کرد: شهروندان در صورت بروز حوادث سوختگی ضمن حفظ خونسردی از قرار دادن مواد غیربهداشتی مانند خمیردندان، آرد و سیب زمینی روی محل سوختگی خودداری کنند و در صورت شدت آسیب با اورژانس ۱۱۵ تماس بگیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1087265