saraab
26 اسفند 1401 - 18:01

امام جمعه زنجان: مسئولان برای تقویت معیشت مردم تلاش کنند

امام جمعه زنجان گفت: مسئولان برای تقویت معیشت مردم تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت الله علی خاتمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: تقویت و برقراری ارتباطات و مناسبات با کشورهای همسایه باید با حفظ استقلال، عزت و سربلندی کشورمان باشد.

وی به تقویت ارتباطات ایران با کشورهای عربستان و چین اشاره و اظهار کرد: آمریکا همواره در پی استثمار کشورهای دیگر بوده و این را عربستان درک کرده است و چین نیز با رشد و توسعه‌ای که یافته مانعی برای هیبت پوشالی آمریکا در سطح جهانی شده است.

امام جمعه زنجان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تقویت بخش اقتصاد کشور یادآور شد: محوریت شعارهای سال رهبر معظم انقلاب در سال‌های اخیر با موضوع اقتصاد بوده است که بر همین مبنا مسئولان نیز تلاش‌ها و اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

وی تأکید بر فعالیت‌های دانش‌ بنیان و استفاده از فناوری‌های نوین را در همین راستا دانست و افزود: هم‌اکنون 8 هزار و 170 شرکت دانش‌‌بنیان در حوزه‌های مختلف کشور وجود دارد که 973 شرکت نوع یک و 118 شرکت از نوع سه هستند.

آیت‌الله خاتمی همچنین با اشاره به روز ملی شدن صنعت نفت در کشور گفت: منافع این ثروت ملی که از دست ملت ایران خارج شده بود با هوشیاری و تلاش علما و بزرگان دین روز 29 اسفند ماه به این ملت بازگردانده شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1098012